טבעות מאז ועד עולם

בטקס החתונה קיים טקס נוסף וחשוב: טקס ענידת טבעות נישואין, הגבר עונד טבעת לאישה, והאישה לגבר.

מאז ומעולם היה קיים המנהג להעניק בחופה טבעות נישואים. זה מקובל בכל הדתות ובכל התרבויות, ומנהג זה נשאר עד היום וכנראה ישאר איתנו לעולם. החתן מעניק לכלה טבעת בטקס החופה, ולרוב גם הכלה מעניקה טבעת נישואין לגבר שלה.

בכל העולם נשים נשואות וגברים נשואים עונדים טבעת נישואים לאחר החתונה, כך שגם בלי לשאול את השאלה נוכל לדעת אם מי שעומד/ת מולנו נשוי או נשואה, לפי הטבעת שעל האצבע. 

גם גברים רבים עונדים טבעת נישואים, טבעת שהם מקבלים מהאשה לאחר שנתנו לה את הטבעת שלה. הטבעות משמשות כסמל להיותם נשואים, כסימן היכר לכך שהזוג נישא וזה מנהג שמקובל בכל העולם.

טבעת נישואים
לחץ כאן
טבעת נישואים
לחץ כאן
טבעת נישואים
לחץ כאן
טבעת נישואים
לחץ כאן
שקופית קודמת
שקופית הבאה

טבעת נישואים קלאסית

יש סוגים שונים של טבעות נישואים; טבעת הנישואים המקובלת ביותר היא טבעת זהב קלאסית, ללא שילוב אבנים, עיצובים מיוחדים או חריטה. מטרת העיצוב הפשוט של הטבעת היא כדי שהכלה תוכל להעריך את שווי הטבעת. ולכן חשוב שהטבעת כולה תהיה מאותו חומר (כסף / זהב), ובלי שיבוץ של אבני חן.

רבים קונים את הטבעת החלקה והקלאסית שתמיד נראית מצוין עם טבעות אחרות ליד.

המחמירים ביותר מבקשים טבעת חלקה לגמרי, בלי ריקועים ובלי חריטה. והמקילים רוכשים טבעת מאותו חומר, אך משולבת חריטה או עיצובים שונים.

נהוג שהגבר עונד לאישה את הטבעת על אצבע המורה ביד שמאל, ולאחר החופה האישה מעבירה כרצונה לאצבע המועדפת עליה.

בעיניים רוחניות הטבעת העגולה מסמלת יותר מכל תכשיט אחר את הקשר המעגלי ואת האינסוף בין האיש לאישה – מעגל החיים וההמשכיות.

טבעת האר"י
טבעת נישואים על פי הקבלה

טבעת האר"י

ישנה טבעת נישואים מיוחדת שמיוצרת על פי סודות הקבלה.
הטבעת הזו מעוצבת בצורה מיוחדת (והיא גם יפייפיה) ולפי הקבלה זו הטבעת המובחרת ביותר לנישואים: טבעת האר"י הקדוש.

הטבעת הזו מיוצרת רק מכסף 925, ובעיצוב מיוחד: מרובעת מבחוץ ועגולה מבפנים, עם חריטת אות ה בצד הפנימי. החריטה נעשית בכתב ידני ולא ממוחשב. לכל פרט בטבעת הזו יש סודות ומקורות בקבלה, וגם לחריטה הזו יש סגולה מיוחדת.

הטבעת הזו מיועדת רק לקידוש בחופה, והיא מקובלת על כל הרבנים המקדשים.

אפשר לקרוא עוד על טבעת האר"י כאן.

הגבר לאישה והאישה לגבר

ביהדות, הגבר עונד לאישתו טבעת כחלק מה"קידושין". וזה בכל החופות ובכל המגזרים. גם האישה מעניקה טבעת לגבר תחת החופה, אך זה צריך להחשב כמתנה לחתן, ולא כחלק מה"קידוש". מסיבה זו יש רבנים שאוסרים לתת לחתן טבעת במעמד החופה, אך שלא במעמד החופה אין שום בעיה – נשים רבות מעניקות את הטבעת לגבר במועד מאוחר יותר.

בציבור הדתי יש מתנגדים לכך שגבר יענוד טבעת נישואים. הטענה היא שטבעת היא תכשיט שמקובל כתכשיט נשי, ויש איסור לגבר ללבוש אביזר נשי. מקור האיסור הוא בפסוק (דברים כב ה): "לֹא יִהְיֶה כְלִי גֶבֶר עַל אִשָּׁה, וְלֹא יִלְבַּשׁ גֶּבֶר שִׂמְלַת אִשָּׁה". האיסור הזה כולל לבישת בגדים ותכשיטים שבאופן רגיל נחשבים מיוחדים לנשים.

מעניין שהרב משה פיינשטיין פסק שאין איסור לגבר לענוד טבעת נישואים וזה אפילו מבורך. 

טבעות נישואים מיוחדות

כמו בכל נושא – יש את הקלאס והמקובל, ויש את המיוחד והמעניין. גם בטבעות נישואים, יש זוגות שמבקשים טבעת מיוחדת וייחודית, וזה בדיוק מה שאנחנו הכי אוהבים לעשות (-: לייצר על פי בקשת הלקוחה או הלקוח.

טבעות נישואין משולבות כסף וזהב, עם שיבוץ אבנים צבעוניות, עם חריטת צורות שונות, או טבעת עם כיתוב אישי ומיוחד, מילים וכינויים עם משמעות מיוחדת עבור הזוג. פסוקים או מילים משיר אהוב. תאריכים שונים, ועוד רעיונות.

זוגות מבקשים לפעמים את אותה טבעת לשניהם, ועל כל טבעת שם בן/בת הזוג, עם תאריך ההיכרות או תאריך החתונה.

הרעיון הוא שהטבעת עם הכיתוב הספיציפי הזה היא ייחודית ומיוצרת במיוחד עבור הזוג המאושר. מזל טוב!

 

קצת עלינו...

במפעל ותיק בירושלים אנו מייצרים תכשיטים מכסף או מזהב. טבעותשרשראות שם, חפתים ועוד תכשיטים בעיצוב אישי, עם כיתוב או בלי, לפי הזמנה.

את.ה בוחר.ת איך יראה התכשיט שלך! כל כיתוב או סמל, בכל שפה, על התכשיט שלך.

כל התכשיטים עשויים מכסף 925 או זהב 14K, צהוב או לבן.

שילוב של עבודת יד ועבודת מכונה, במיוחד עבור התכשיט המושלם שלך!

יש כאן המון רעיונות למתנה מקורית ומיוחדת, בשבילכם או לאהוביכם. ואם יש לך רעיון אחר – אשמח להכין עבורך את התכשיט שרצית, מהעיצוב ועד לייצור (-:

סל קניות
התחבר

אין לך עדיין חשבון?

התחילו להקליד כדי לראות מוצרים שאתם מחפשים.
צריך עזרה? דברו איתנו